Markalarımız
IGP Silikon Ürünler
Silikon Minder

Silikon şilt 20*30 cm

Silikon şilt 10*15 cmGöğüs Protezi

Hipertofik ve keloid yaraların korunmasında ve tedavi edilmesinde kullanılan silikon plakadır.
Vücüt sathına adapte olabilen yumuşak silikon tabakasıdır. Tabakalara vücüdun tedavi edilecek kısmına uygun olarak kesilir ve tatbik edilir.

Tedavi edici tesirleri :
Mekanik : Deri altı basıncını telafi edecek bir basınç yaratmakta ve sathının yumuşak ve kaygan olması da derinin iyileşmesinde büyük rol oynamaktadır.

Su Geçirmezlik : Sathın dokularının oksidasyonunu ve derinin buruşmasını önlüyor.

Kullanma talimatları : Her zaman kapanmış yaraya tatbik edilmelidir. Hiçbir zaman açık ve kanayan yaraya tatbik edilmez. Bu bakımdan ameliyat sonrası dikişlerin alınmasına müteakip tatbik edilir.

Bir gün zarfında (24 saat) 12 saat tatbik edilmesi tavsiye edilir. Bu şekilde deriye nefes aldırılmış olunur.
Plaka 12 saat tatbik edildikten sonra çıkarılır ve nötr sabun ile yıkanır ve bol su ile de durulanıp kurumaya bırakılır. Bu şekilde plakalar 10/12 defa kullanılabilir. Her kullanıştan önce plakaların ve derinin temiz kuru olması lazımdır.

Sonuç olarak kullanımda 2 temel noktadan birincisi yaranın kapanmış olması ikincisi ise hastanın hijyen şartlarını yerine getirmesidir.

Spesifikasyonlar : BİSTRA, mastektomi sonrası haricen ve her zaman kullanılabilen %100 medikal dereceli protezlerdir.

BİSTRA, günümüzün en yüksek elastomer teknolojisiyle imal edilmiş fonksiyonel ve anatomik bir protezdir.

BİSTRA, 3 model halinde piyasaya verilmektedir ve 13 değişik ölçüsü mevcuttur. Hangi modelin kullanılacağı yapılan ameliyat tipine göre değişmektedir. Pectoral (göğüs) alınması halinde, yalnız profili yüksek SYMMETRICAL veya AMBIDEXTROUS diye anılan protez tavsiye olunur.

 

Kullanma : Her türlü sütyen ve mayalorlar kullanılabilir. Vücudun hararetini absorbe etmesi BİSTRA'yı devamlı kullananlar tarafından memnunlukla karşılanmaktadır.

Kullanılan Malzeme : Tabii ten renginde % 100 medikal dereceli silikon xiloxan polimeriktir. Protezin haricen kulanılan malzemesi alerjik olmayan, opak ve yumuşak poliüretan filmdir. Diğer imalatçılardan farklı olarak, araştırmalar neticesinde değişik ölçülere göre çeşitli kalınlıklarda imalatı yapılmıştır.Bu da derinin hayatiyetini ve özelliklerini değiştirmeden korumaktadır.


Yumuşaklık :
Bu husus, mastektomi geçirmiş hasta tarafından en çok aranan faktördür. Yoğunluk karakteristikleri tabii göğsün aynısıdır. Bu yoğunluk, standart hararette 0,96-100g/cm spesifik ağırlığa sahip, silikon jelin ISO2137'ye göre 197/213mm/10 penetrasyon derinliğinde, BİSTRA'ya nüfuz etmesiyle elde edilmektedir.

Ağırlık : Göğsün alınmasıyla ortaya çıkan ağırlık farkını telafi eden ağırlıktır.

Renk : BİSTRA protezinin rengi tabii ten rengidir.

BİSTRA günlük bütün hijyenik operasyonlara, vücuda hücum eden mikroorganizmalara, havuzların klorlu sularına ve saunaların hararetine dayanıklıdır.

Epin Topukluk

Silikon Tabanlık

Silikon Tabanlık


    ÜRÜNLER
    Sigvaris Varis Çorapları
    Dinlendirici Çoraplar
    Anti-Embolism Çoraplar
    Magic Serisi
    Comfort Serisi
    Elastik Bandaj
    Seyahat Çorabı
    Medikal Kolluklar
    Sigvaris Active Orto. Ürünler
    Arion Easy Ürünleri
    IGP Silikon Ürünler
    Kitett Süt Pompaları